Розрахунок вартості газу

Розрахунок вартості газу

Користувачі природного газу час від часу задаються питанням щодо вірного розрахунку вартості цього ресурсу. Методика розрахунку має доволі непросту формулу, тому провідні експерти роблять все можливе для полегшення цього процесу.

Наприклад, за посиланням https://www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator Ви знайдете форму спеціального калькулятору, який за декілька секунд здатен вирахувати вартість природного газу за вашими даними.

Ціна на природний газ в нашій країні встановлюється ринкова і дехто вважає її високою. Проте потрібно враховувати також екологічну складову використання природного газу без запаху та видимих парів. Тому такий показник, як незначне забруднення середовища, викликане його спалюванням, робить газ найбільш придатною енергетикою в містах.

Чому ціна на газ індексується з ціною на нафту

На відміну від нафти, у природного газу немає виключного ринку для його використання. Це енергія, яка конкурує з важким мазутом. Враховуючи цей нюанс, для забезпечення виходу природного газу виробники і дистриб’ютори природного газу встановлюють його ціну так, щоб вона ніколи не була вище, ніж у конкуруючих енергоносіїв. 

Таким чином, індексація цін на природний газ за цінами на нафтопродукти в Європі або за цінами на сиру нафту в Азії є наслідком цього фактору. Отримана ціна повинна бути досить високою, щоб покрити всі виробничі витрати, а також всі значні інвестиції по всьому газовому ланцюгу, включаючи виробництво, транспортування і розподіл. Витрати можуть фінансувати та амортизувати завдяки такій індексації на інші джерела енергії. Всі газові контракти на європейському континенті або в Азії, як і раніше були засновані на цьому принципі індексації.

Що таке природний газ

Природний газ в міській мережі та газ пропан в балонах — це два різних видів газу. Ці два види газу являють собою матеріали, які в присутності окислювача (кисню) виділяють тепло під час згоряння. Природний газ розподіляється між користувачами по трубах, прокладених в міських та сільських районах. Другий вид отримується або з нафти шляхом переробки, або безпосередньо з промислового газу, такого як природний газ. Газ пропан розподіляється різними шляхами: в балонах, в цистернах або через мережу каналів з обліку газу. 

Наприклад, ще пару десятиліть тому більшість сіл нашої країни були не газифікованими і газ в балонах був досить розповсюдженим явищем. Проте зараз майже скрізь існує розвинена мережа газових трубопроводів і кожен бажаючий отримує блакитне паливо в свою домівку.