Особливості оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення в ПроЗорро

Особливості оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення в ПроЗорро

Почати варто з того, що оренда земельних наділів – це процедура, що контролюється саме законом України, а конкретніше говорячи, законом “Про оренду землі”. Відповідно, проведення будь-якого аукціону через систему ПроЗорро не повинно порушувати жодної з норм цього закону, що є обов’язковою до виконання умовою.

Що стосується самого поняття укладеного договору про оренду землі – це певна угода, що укладається сторонами та в якій прописуються обов’язки та зобов’язання власника та орендатора.  Сама домовленість повинна мати саме письмовий вигляд і бути затвердженою відповідними органами, що контролюють всі земельні процедури на території України.

Ви завжди можете перейти за посиланням https://a7d.com.ua/novini/55630-persh-200-aukconv-z-prodazhu-ta-orendi-zeml-vdbudutsja-uzhe-u-listopad.html та переглянути реальні приклади того, як повинні виглядати такі лоти, яким умовам вони повинні відповідати, яка інформація повинна бути вказана та хто може стати учасником в таких торгах.

Умови укладання договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення

Для того, щоб угода все ж була укладена, варто впевнитися в тому, що всі умови були дотримані і сам документ відповідав основним вимогам.

До ключової частини договору оренди сільськогосподарських земельних ділянок можна віднести обов’язкову наявність таких пунктів, як:

  • Відповідальність сторін – це означає, що в документі повинно бути прописано, хто є відповідальним за саму ділянку та якими можуть бути санкції в разі ігнорування цього пункту;
  • Термін дії договору з оренди с-г ділянок – мова йде про те, на який саме час розрахована оренда землі. Наразі, максимально допустимим показником є 50 років;
  • Об’єкт оренди – мова йде про надання інформації про саму ділянку. Перш за все, це стосується географічного положення об’єкту, його площі і стану;
  • Розмір орендної плати – тут є відразу декілька важливих пунктів, які важливо брати до уваги. Мова йде про такі моменти, як: форма здійснення платежів, терміни, індексація, розмір плати, порядок внесення коштів, можливість перегляду та зміни умов;
  • Обмеження – власник земельного угіддя має право на те, щоб прописувати в договорі певні заборони та обмеження. Це означає, що орендар може отримати заборону на створення забудівель, вирощування якихось конкретних видів культур та інші дії. Важливо, щоб з цими обмеженнями могли ознайомитися всі користувачі, які лише мають бажання взяти участь в аукціоні;
  • Умови повернення – важливо також визначити, коли і за яких умов буде повернута сільськогосподарська земельна ділянка в зворотному напрямку.

Ще один цікавий момент стосується того, що саме власник сільськогосподарської земельної ділянки може вимагати від орендаря.

Тут є відразу декілька пунктів, які можна назвати ключовими:

  • Використання отриманої землі виключно за прямим призначенням, що було прописано в договорі оренди;
  • Відшкодування витрат, які могли бути зроблені власником при проведенні капітальних робіт, направлених на покращення земельної ділянки, яка здається в оренду;
  • Дотримання всіх норм екологічної безпеки та правил роботи з ґрунтом;

Окрім цих моментів, є ще велика кількість додаткових пунктів, з якими ви завжди можете ознайомитися, якщо в цьому виникає потреба.

Коли може допускатися безоплатна оренда землі

Один з не зовсім звичайних видів оренди земельних ділянок – це надання права на користування угіддям без внесення будь-яких коштів.

Варто зауважити, що такий формат дійсно існує, але доступна така можливість лише тим особам, які працюють в тих сферах, що є стратегічно важливими для держави. Також, виключенням можуть стати фермери, які ведуть сільськогосподарську діяльність на земельних ділянках.

Відповідно, коли фізичні особи, які відповідають одному з двох пунктів, змінюють місце проживання, але мають бажання продовжувати свою діяльність, вони можуть отримати земельні ділянки державного значення в оренду без внесення орендної плати.

Як орендується земля промислового призначення

Коли мова йде про ділянки, на яких ведеться певна промислова діяльність, основним завданням потенційних учасників таких аукціонів є надання повного пакету документації та наявність реальних підстав для того, щоб отримати право на користування такою землею.

Для того, щоб переглянути перелік таких лотів, користувачам достатньо скористатися одним з акредитованих електронних майданчиків і обрати розділ з земельними ділянками, що підходять під поняття промислового значення. Далі, серед запропонованих варіантів залишається обрати якийсь один лот і взяти в ньому участь, не забуваючи про норми, прописані в чинному законодавстві.