Оплата частинами як можливість для покупця

Оплата частинами як можливість для покупця

Що таке миттєва розстрочка або оплата частинами? Перш за все, це прекрасна можливість отримати товар тут та зараз, а оплатити його потім. Спеціалізовані сервіси дозволять вам отримати доступ до такої опції на вигідних умовах, тому вам точно варто звернути увагу на розстрочку. В цій статті ми більш детально поговоримо про цей варіант придбання товарів та надамо вам корисну інформацію, на яку треба звернути увагу перш за все.

Де можна оформити розстрочку?

Основним місцем оформлення розстрочки є безпосередньо магазин чи підприємство, що надає ту чи іншу послугу. Тільки на підставі особистої домовленості між продавцем та покупцем може видаватися розстрочка. При цьому жодна третя сторона не залучається для підтвердження повернення отриманої розстрочки. Але все ж таки магазин отримує від клієнта підписаний договір купівлі-продажу, або розписку із зазначенням паспортних даних, на підставі якої надалі він може вимагати відшкодування заборгованості через суд, у разі невиконання своїх зобов’язань покупцем.

Проте наразі також існують спеціалізовані сервіси, котрі можуть дати вам можливість оплачувати товар частинами, навіть якщо магазин не підтримує такої опції. Оплата частинами доступна в рамках магазинів-партнерів, котрі співпрацюють з цими компаніями. Тож якщо ви ще не знаєте що таке розстрочка, то саме час виправити це.

Хто може оформити розстрочку?

Розстрочку на відміну від кредиту може оформити будь-який покупець, який не викликає підозр у продавця або уповноваженого менеджера. У разі кредиту людина повинна відповідати низці вимог, що висуваються банком: вік, громадянство, стаж роботи, довідки про доходи та інше. Якщо йдеться про магазин, вони найчастіше не вимагають жодних підтверджень про доходи, якщо не йдеться про великі покупки. Погодьтеся, це добре, мати можливість отримати розстрочку, якщо у кредитах вам постійно відмовляють.

Які документи необхідні?

При оформленні розстрочки при собі має бути лише паспорт. З нього заповнюється договір купівлі-продажу, у якому вказується сплачена сума першого внеску, розписується термін розстрочки і розмір кожного з платежів. При оформленні кредиту, крім паспорта, у вас можуть попросити другий документ для підтвердження особи, довідку з місця роботи про доходи за останні 6 місяців, документи на майно, які ви готові надати у заставу.

Особливості та нюанси розстрочки

На відміну від кредиту, який можна оформити у будь-який зручний час, розстрочка видається магазином лише у певний «акційний» період або на індивідуальне прохання покупця. Найчастіше подібні акції — це одноразовий захід для підвищення інтересу до магазину та спосіб збільшення припливу клієнтів для здійснення покупок. А також не варто забувати, що розстрочку можуть давати далеко не на всі товари, і для кожного з видів покупок може застосовуватися зовсім різний термін розстрочки. Якщо ви не розумієте, чому недоступна миттєва розстрочка, то є сенс запитати про це консультанта в магазині. 

Проте не варто забувати про те, що наразі ви можете знайти спеціалізований сервіс та отримати розстрочку на зручних для себе умовах. 

Плюси і мінуси

У розстрочки, як і у будь-якого фінансового продукту, є низка переваг перед кредитом, проте, ніхто не скасовував і наявність мінусів. Давайте розбиратися докладніше. Серед плюсів особливо варто виділити:

  • відсутність додаткових надбавок та комісій за відстрочення плати за товар;
  • мінімальні вимоги до позичальника на відміну кредитування;
  • швидкість оформлення розстрочки значно вища;
  • немає необхідності залучати поручителів чи залишати заставу.

А ось у мінуси сміливо можна додати:

  • невеликий термін надання розстрочки;
  • необхідність вносити перший внесок;
  • через невеликий термін розстрочки збільшується сума щомісячного внеску.

Проте наразі діють спеціальні сервіси, котрі можуть надати вам розстрочку на більш вигідних умовах. Так у вас буде реальна можливість вийти на оптимальний для себе результат та скористатися при цьому всіма тими перевагами, котрі можуть стати доступними. Тому варто дізнатися що таке чиста розстрочка через послуги спеціалізованих компаній та чим вона відрізняється від тих послуг, котрі можуть надавати у цьому секторі самі магазини.

Немає однозначної відповіді, що краще: розстрочка чи кредит. Це питання для себе має вирішити кожен окремо, адже для когось важливішу роль відіграє відсутність переплат і можливість швидко погасити борг, а для когось більш привабливим буде отримання максимального терміну відстрочки платежу, і при цьому сплачені відсотки не викличуть жодних переживань. Проте ви повинні розуміти, що з практичної точки зору саме розстрочка може стати для вас найкращим вирішенням і вам дійсно варто звернути на цю опцію більше уваги.