Методи державних закупівель

Методи державних закупівель

Виграш державних контрактів може принести велику вигоду бізнесу, але забезпечення цих контрактів означає, що спочатку потрібно витратити якийсь час на розуміння державних закупівель.

Уряд використовує різні методи для закупівлі товарів і послуг.

Спеціальна покупка

Зазвичай використовується для низької вартості, низького ризику, один-офф покупки нижче порога заздалегідь визначеного долара, державні установи можуть просто підійти до постачальників, вони знають для цитати. Як закупівельне агентство, так і вартість контракту зазвичай визначають кількість необхідних котирувань, письмові або усні.

Відкритий тендер

Відкриті тендери, в ході яких «запрошуються пропозиції» або виставляються «запити пропозицій», відкриті для всіх підприємств на ринку.

Якщо на ринку присутня велика кількість кваліфікованих підприємств, «вираз інтересу» або «запит інформації» може бути випущено в якості стратегії для вимірювання рівня інтересу до конкретної покупці і в якості першого етапу вибіркової тендерний процес.

Вибірковий тендер

Державні агентства можуть використовувати процеси вибіркових торгів, якщо вони визначили, що тільки постачальники, які відповідають певним заздалегідь встановленим критеріям, можуть подавати заявки. Це може зажадати проходження попередньої кваліфікації або акредитації.

Обмежений тендер

Державні органи можуть безпосередньо звертатися до постачальника за своїм вибором, пропонуючи їм подати пропозицію. Обмежені торги зазвичай проводяться тільки в дуже конкретних обставин, наприклад, виклику швидкої терміновості або якщо товари та послуги можуть бути надані тільки одним постачальником (наприклад, твір мистецтва на замовлення).

Детально ознайомитися із тендерами можна на сайті https://tender.uub.com.ua/ru/pro-prozorro/vse-pro-tendery-prozorro.

Списки бажаних постачальників

Списки бажаних постачальників поширені в більшості державних установ. Державні органи ведуть список бажаних постачальників, які виконали необхідні умови/вимоги для поставки певних товарів і/або послуг. Список може використовуватися в якості основи для визначення постачальників, запрошених до участі в тендері на певні товари/послуги (наприклад, вибірковий тендер).